Σανδάλια ... ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Σανδάλια ... ;

Δημοσίευση από y_stassin Την / Το Παρ Ιουν 06, 2008 2:01 pm

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα!

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε όποια διεύθυνση γνωρίζετε όπου θα μπορούσα να βρω σανδάλια που δένουν καλά, για τις διακοπές. Βέβαια και οποιοδήποτε άλλο κατάστημα υπόδησης (όχι αθλητικά, casual, καθημερινά παπούτσια) θα ήταν ευπρόσδεκτο.
Το νούμερό μου είναι 47-48.

Ευχαριστώ και συγχαριτήρια για την προσπάθεια που κάνετε σ' αυτό το forum!

y_stassin

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1
Τόπος : Αθήνα
Υψος : 1,98
Registration date : 06/06/2008

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπόδηση και ένδυση

Δημοσίευση από Lucky_13 Την / Το Τρι Ιουν 10, 2008 2:02 pm

Καλοί μου φίλοι καλησπέρα.

Ονομάζομαι Γιώργος και το πρόβλημα στα παραπάνω θέματα το αντιμετωπίζω πραγματικά από πολύ μικρή ηλικία.
Καλώς ή κακώς οι αποφάσεις μου στο επαγγελματικό τομέα δεν με ώθησαν στον αθλητισμό αφού το εμπόρειο και οι επιχειρηματικές δραστηριότητες θεώρησα ότι μου ταιριάζουν πολύ περισσότερο.
Όπως καταλαβαίνεται στο θέμα εμφάνισης είμαι πολύ περιορισμένος,όχι μόνο απο θέμα μεγέθους αλλά και από θέμα Styl.
Όλα μου τα κοστούμια και πουκάμισα είναι ραμμένα στο μέγεθος μου.
Τζιν και βερμούδες όπως και κάποια από τα παραπάνω βρίσκω κυρίως σε Αμερικάνικες μάρκες.
Από εκεί και έπειτα,όπως αρκετοί από εμάς ίσως να γνωρίζουμε υπάρχει ένα και μοναδικό κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας το οποίο αναφέρεται σε ανθρώπους του μεγέθους μας στο θέμα υπόδηση.

Δεν αναφέρομαι σε όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμηση.
Για οποιαδήποτε πληροφορία θα παρακολουθώ όσο μπορώ το forum του site αυτού να σας ενημερώσω προσωπικά τον καθένα αν χρειαστεί.

Ευχαριστώ πολύ
Φιλικά

Γιώργος

Lucky_13
Επισκέπτης

Απ: Σανδάλια ... ;

Δημοσίευση από zoe Την / Το Τετ Ιουν 11, 2008 11:14 am

[quote="y_stassin"]Καλημέρα, καλώς σας βρήκα!

Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε όποια διεύθυνση γνωρίζετε όπου θα μπορούσα να βρω σανδάλια που δένουν καλά, για τις διακοπές. Βέβαια και οποιοδήποτε άλλο κατάστημα υπόδησης (όχι αθλητικά, casual, καθημερινά παπούτσια) θα ήταν ευπρόσδεκτο.
Το νούμερό μου είναι 47-48.

Ευχαριστώ και συγχαριτήρια για την προσπάθεια που κάνετε σ' αυτό το forum![/quote]

Σανδάλια στην Αθήνα μπορείς να βρεις στο Μοναστηράκι που ακριβώς δεν γνωρίζω όμως το ξέρω γιατί μου έφερε η αδερφή μου από εκεί για να είχε 45 νούμερο γυναικείο standar θα έχει μεγαλύτερο ανδρικό αλλά και να μην έχει ρώτα μήπως μπορείς να κάνεις παραγγελία εγή στη Θεσσαλονίκη παραγγέλνω γυναικεία σχέδια στο νούμερο μου.
zoe

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Υψος : 1.93
Registration date : 06/05/2008

Απ: Σανδάλια ... ;

Δημοσίευση από HellRaiser Την / Το Τετ Ιουν 11, 2008 2:03 pm

Καλοί μου φίλοι καλησπέρα.

Ονομάζομαι Γιώργος και το πρόβλημα στα παραπάνω θέματα το αντιμετωπίζω πραγματικά από πολύ μικρή ηλικία.
Καλώς ή κακώς οι αποφάσεις μου στο επαγγελματικό τομέα δεν με ώθησαν στον αθλητισμό αφού το εμπόρειο και οι επιχειρηματικές δραστηριότητες θεώρησα ότι μου ταιριάζουν πολύ περισσότερο.
Όπως καταλαβαίνεται στο θέμα εμφάνισης είμαι πολύ περιορισμένος,όχι μόνο απο θέμα μεγέθους αλλά και από θέμα Styl.
Όλα μου τα κοστούμια και πουκάμισα είναι ραμμένα στο μέγεθος μου.
Τζιν και βερμούδες όπως και κάποια από τα παραπάνω βρίσκω κυρίως σε Αμερικάνικες μάρκες.
Από εκεί και έπειτα,όπως αρκετοί από εμάς ίσως να γνωρίζουμε υπάρχει ένα και μοναδικό κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας το οποίο αναφέρεται σε ανθρώπους του μεγέθους μας στο θέμα υπόδηση.

Δεν αναφέρομαι σε όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμηση.
Για οποιαδήποτε πληροφορία θα παρακολουθώ όσο μπορώ το forum του site αυτού να σας ενημερώσω προσωπικά τον καθένα αν χρειαστεί.

Ευχαριστώ πολύ
Φιλικά

Γιώργος

HellRaiser

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 6
Τόπος : Αργυρούπολη Αττικής
Υψος : 2,06 μ
Registration date : 11/06/2008

Για διαβαστε το παρακάτω άρθρο !!!

Δημοσίευση από Βασίλης 1 98 Την / Το Δευ Ιουν 16, 2008 8:38 pm

ΤΑ ΝΕΑ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008

Ειδικοί συνδέουν τη μακροχρόνια χρήση τους με ορθοπεδικά προβλήματα, ακόμη και καρκίνο του δέρματος

Οι σαγιονάρες βλάπτουν σοβαρά την υγεία!

Επιμέλεια Ρένα Δημητρίου

Είναι από τα είδη που δεν λείπουν από τηνενημερωμένη και μη- καλοκαιρινή γκαρνταρόμπα. Παπούτσια ελαφριά, ευκολοφόρετα και άνετα. Όμως, αν αποτελούν τη μόνιμη καλοκαιρινή υπόδηση, οι σαγιονάρες και τα σανδάλια μπορεί να συνδεθούν με μακροπρόθεσμα προβλήματα υγείας, ακόμη και με τον καρκίνο του δέρματος, σύμφωνα με τους επιστήμονες
Σύμφωνα με τους εξειδικευμένους ορθοπεδικούς και επιστήμονες της βιο-μηχανικής, αυτά τα παπούτσια ευθύνονται για περισσότερα προβλήματα από οποιαδήποτε άλλα. Όταν χρησιμοποιούνται πολλές ώρες, μπορούν να προκαλέσουν πόνο στα πέλματα, στον αστράγαλο αλλά και στη μέση. Όταν φοράμε σαγιονάρες, λένε οι γιατροί, κάνουμε μικρότερα βήματα για να μη μας φύγουν. Επίσης, αν το παπούτσι δεν υποστηρίζει αρκετά την περιοχή ανάμεσα στη φτέρνα και το έδαφος, αυτό σημαίνει ότι ο κραδασμός απορροφάται εξ ολοκλήρου από τη φτέρνα, με αποτέλεσμα να επιβαρύνεται όλο το πόδι. Αυτό, σύμφωνα με τους γιατρούς, δεν σημαίνει πως θα πρέπει να σταματήσουμε να φοράμε σαγιονάρες, αλλά όχι από το πρωί μέχρι το βράδυ.
Παράλληλα, όμως, οι επιστήμονες επισημαίνουν ότι τα παπούτσια αυτά μπορούν να συνδεθούν με τον καρκίνο του δέρματος στα πόδια, γιατί αφήνουν εκτεθειμένες στην ηλιακή ακτινοβολία ευαίσθητες περιοχές. Ο καρκίνος του δέρματος στα πόδια, γνωστός και ως μελάνωμα των άκρων, συνδέεται με μεγάλη θνησιμότητα και αναπτύσσεται κυρίως στις περιοχές του πέλματος, ανάμεσα στα δάχτυλα ή κάτω από τα νύχια των δαχτύλων.

Βασίλης 1 98

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 52
Τόπος : Αθήνα
Υψος : 1 98
Registration date : 24/04/2008

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης