ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΥΨΗΛΟΣΩΜΩΝ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μπλουζάκια tall man

Πήγαινε κάτω

Μπλουζάκια tall man Empty Μπλουζάκια tall man

Δημοσίευση από Dimitris1 Δευ Ιαν 18, 2010 4:40 pm

Είναι η πρώτη μου ανάρτηση στο συγκεκριμένο φόρουμ και χαιρετώ τα μέλη και τους χρήστες.

Ονομάζομαι Δημήτρης και αν και είμαι γέννημα θρέμμα Αθηναίος έχω μετοικίσει μόνιμα (από τον περασμένο Οκτώβριο) στη Χίο.

Το πρόβλημα που έχω με την ένδυση λόγω του ύψους μου (1,91), εντοπίζεται στα t-shirt (λευκά φανελάκια) που φοριούνται μέσα από το πουκάμισο. Οι περισσότερες μάρκες που κυκλοφορούν στην Ελλάδα δεν έχουν μεγέθη tall με αποτέλεσμα όταν τα φοράς, μετά από λίγο να τραβιούνται και να σηκώνονται πάνω από το ύψος της μέσης (έξω από το παντελόνι). Η λύση που βρήκα ήταν να παραγγέλνω μέσω φίλων που συχνά επισκέπτονται τις Η.Π.Α. τα t-shirt Tall Man της Jockey, τα οποία πέρα από το αρκετά μακρύ μήκος τους έχουν πολύ καλή ποιότητα, αν και σχετικά ακριβά ($21,00 το πακέτο των 2).
Το συγκεκριμένο τύπο t-shirt, αλλά και τα αντίστοιχα tall man της Hanes, δεν μπόρεσα να τα βρω στην Ευρώπη – ψάχνοντας μέσω internet σε ευρωπαϊκά ηλεκτρονικά καταστήματα.
Μέχρι στιγμής τη βόλευα με τις παραγγελίες σε φίλους έως ότου αποφάσισα να παραγγείλω 10 t-shirt από το αμερικανικό ηλεκτρονικό κατάστημα gustwillers.com, το οποίο δεν στέλνει στην Ελλάδα με ταχυδρομείο (United States Postal Service) παρά μόνο με courier. Παρά λοιπόν την τσουχτερή τιμή των μεταφορικών (κάτι παραπάνω από την τιμή των t-shirt), έδωσα την παραγγελία γιατί χρειαζόμουν τα μπλουζάκια. Αυτό που δεν ήξερα όμως, ήταν ότι πληρώνεις τελωνείο σε παραγγελίες άνω των $60-70 από Η.Π.Α., η αξία του οποίου στην περίπτωσή μου (όπως με πληροφόρησαν τηλεφωνικά από τη UPS) είναι €140,00. Δηλαδή την πάτησα κανονικότατα.
Ερωτώ λοιπόν... γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βρω αυτόν τον τύπο t-shirt (Tall Man της Jockey) σε ευρωπαϊκά ηλεκτρονικά καταστήματα;
Τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ, τα οποία είμαι σίγουρος ότι είναι ψηλότερα από μένα, πως βολεύονται στο συγκεκριμένο είδος ένδυσης;
Κλείνοντας θα ήθελα να αναφέρω ότι στην Ελλάδα κυκλοφορούν σε ορισμένα καταστήματα τα μπλουζάκια της αμερικανικής 5.11 (πολύ καλή ποιότητα), η οποία ασχολείται με ένδυση και εξοπλισμό για στρατό, σώματα ασφαλείας κλπ. Τα συγκεκριμένα t-shirt αναφέρουν στο πακέτο ότι είναι tall size, διαπίστωσα όμως ότι δεν είναι τόσο μακριά όσο αυτά της Jockey, ίσως είναι λίγο μακρύτερα από αυτά που κυκλοφορούν ευρέως στη χώρα μας.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία

Dimitris1

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 63
Τόπος : Χίος
Υψος : 1,91
Registration date : 18/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης