ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΥΨΗΛΟΣΩΜΩΝ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

+9
Tallkaterina
NoodleDimi
efi
petros
Δημήτρης_97
zoe
silver
lactaras
Βασίλης 1 98
13 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από niki Σαβ Ιουν 21, 2008 4:28 pm

Καλησπέρα κι απο μια νέα ψηλή του club!
Απο μικρή άκουγα την "ατάκα"
-Εσένα λίπασμα σε ρίχνανε και ψήλωσες τόσο!
Αργότερα...
-Καλε με ποιόν θα σε παντρέψουμε?...Με τον Φασούλα?!
Ευτυχώς, κάποια στιγμή αυτός παντρεύτηκε και βρήκα κι εγώ την ησυχία μου!

niki

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσ/νίκη
Υψος : 1.85
Registration date : 21/06/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από Δημήτρης_97 Δευ Ιουν 23, 2008 8:53 am

Καλημέρα! Μερικές ατάκες και από μένα:

- Καλέ εσύ είσαι ψηλός σαν τον τιμάριθμο! (Πριν καμιά 15αριά χρόνια όταν είχαμε ακρίβεια και αυξήσεις και τον σκιτσάριζαν σχεδόν σαν ξυλοπόδαρο, τότε ήμουν αρκετά αδύνατος. Με τις τελευταίες αυξήσεις κάπου θα το ξαναπετύχουμε το σκίτσο, δεν μπορεί !).

- Εσένα ψηλέ να σου γνωρίσουμε την αδερφή του Σαμπόνις να παντρευτείς ! (Πριν αρκετά χρόνια, σε γάμο φίλου μου, σχόλιο από τρίτο με πολύ χιούμορ και φιλία. Ο Σαμπόνις για όσους δεν γνωρίζουν είναι 2,23μ ! Πληροφορίες για τις ακριβείς ταυτότητες του οικογενειακού κύκλου του Σαμπόνις δεν έχουν ακόμα εξακριβωθεί !).

Δημήτρης_97

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 55
Τόπος : Πάτρα
Υψος : 1,97
Registration date : 14/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από effie Πεμ Οκτ 09, 2008 9:47 am

Οταν ήμουν στο δημοτικό σχολείο ακόμη και στο γυμνάσιο είχα αρκετά κόμπλεξ με το ύψος μου. Ο πατέρας μου έπαιρνε μεταθέσεις ανα 2 χρόνια έτσι γύρισα όλη την Ελλάδα και ήταν δύσκολο να δεχτούν εύκολα τα παιδιά(συμμαθητές) επειδή ήμουν πιο ψηλή από το μέσο όρο.
Τώρα όταν βγαίνω με κοντές για μένα φίλες μου, κοντά στο 1,50μ, φοράω στρωτά παπούτσια όταν βγαίνουμε βόλτα και ας φοράνε αυτές ψηλοτάκουνα για να με φτάσουν.
Όσο για τους άντρες?Οι ψηλοί άντρες μπορεί να θαυμάζουν τις ψηλές γυναίκες αλλά προτιμούν τις αρκετά κοντές γυναίκες για να νοιώθουν υπεροχή απέναντί τους. Αντίθετα οι κοντοί άντρες "κολλάνε" στις ψηλές γυναίκες για να δείξουν στους άλλους άντρες ότι υπερέχουν. Έχω πολλά παραδείγματα από το φιλικό και συγγενικό μου περιβάλλον με τέτοια παραδείγματα.

effie

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Υψος : 1,78
Registration date : 11/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από Tallkaterina Τρι Οκτ 28, 2008 9:49 pm

Αναφορικα με το τελευταιο που ανεφερε η Εφη....Περι υπεροχης των ανδρων...
Θα δημοσιευσω ενα αρθρο-θα βαλω μαλλον το λινκ -μιας αθλητικογραφου....

Θελω να πιστευω οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα αλλα μαλλον ειναι...

Κριμα ρε παιδια......Να ειμαστε 2 μετρα γυναικες και να εχουμε και προβλημα απο πανω....Ο αιωνας αγωνας μεταξυ θηλυκοτητας και δυναμης...Γιατι πρεπει απαραιτητα να αντικρουουν το ενα το αλλο?????????

Πως με στενοχωρει αυτη η υποθεση δεν λεγεται.....δεν λεγεται...

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από effie Πεμ Οκτ 30, 2008 8:07 am

Kαλημέρα Κατερίνα,
αν μπορείς δημοσίευσε το άρθρο της αθλητικογράφου.

Δεν σου έχει τύχει πιο κοντοί άνδρες από εσένα να ενδιαφέρονται για σένα παρά οι ψηλότεροι σου?

effie

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Υψος : 1,78
Registration date : 11/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από Tallkaterina Παρ Οκτ 31, 2008 12:23 am

ALL THE TIME.....Χε χε χε...
Θα στειλω το αρθρο στον Βασιλη και ελπιζω να το σχολιασουμε ολοι μαζι εδω το φορουμ..

ΟΚ?

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από effie Παρ Νοε 14, 2008 1:19 pm

Καλημέρα Τallkaterina.
Μήπως έστειλες το άρθρο που έγραψες στον Βασίλη γιατί δεν λάβαμε τίποτα.
Θα έχει ενδιαφέρον να το σχολιάσουμε!

effie

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Υψος : 1,78
Registration date : 11/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από Tallkaterina Κυρ Νοε 16, 2008 12:26 pm

Γεια σου Εφη!Εστειλα το αρθρο στο Βασιλη προ πολλου και μαλιστα με πηρε και τηλεφωνο αλλα φαινεται δεν το δημοσιευσε..
Βασικα του ειπα να βαλει το λινκ καθοτι ειναι στα αγγλικα και ειναι τεραστιο...
Σκεφτομαι επισης να δημοσιευσω ενα αρθρο το οποιο θα ειναι αρκετα διεισδυτικο ισως καυστικο εν καιρω...

Θα ηθελα φυσικα οσο πιο πολλα σχολια.

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από effie Δευ Νοε 17, 2008 12:47 pm

Καλημέρα Κατερίνα,
έχεις άρθρο διεισδυτικό και καυστικό μαζί?? Τέλεια!

Δημοσίευσε ότι έχεις και θα το σχολιάσουμε!!

effie

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Υψος : 1,78
Registration date : 11/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από Tallkaterina Δευ Νοε 17, 2008 6:54 pm

Αυτο τον καιρο εκ των πραγματων εχω πολυ χρονο και βλεποντας οσα ειπες οπως και αλλες παλιαιοτερες στο φορουμ κοπελες θα ηθελα να βρω το θαρρος καποια στιγμη να γραψω κατι εκ βαθεων.Ειμαι σιγουρη οτι θα προκαλεσει το ενδιαφερον με την καλη ή την κακη (!) εννοια....

Συντομα ελπιζω να το δημοσιευσω...Ιδωμεν...

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!!

Δημοσίευση από Tryfonas_2_00 Τρι Νοε 18, 2008 1:00 pm

Θεωρώ ότι περισότερα καλά έχουμε από ότι κακά. Εντάξει, το "ψηλέ" δεν το ακούω καν πλέον. Στο στρατό, όποιος δεν θυμόταν κάποιο όνομα, φώναζε "ψηλέ". Και είχε πολύ πλάκα γιατί μια φορά παρασύρθηκα και εγώ και φώναξα έτσι έναν τύπο ο οποίος ήταν 1,47... Αλλά τα άλλα είναι καλά. Το ότι υπηρέτησα ας πούμε στην Προεδρική Φρουρά, το θεωρώ μεγάλη μου τιμή και καμάρι. Το οτι πολλές φορές περπατάω στο δρόμο και επειδή κάποιος/α με κοιτάει επίμονα, είτε πέφτει είτε στουκάρει κάπου, το θεωρώ επίσης καλό(για να δουν τι τραβάμε με τις πινακίδες του ΚΟΚ!!!) Όσο για αμάξια, δοκιμάστε το Seat Leon. Τα 2 μου μέτρα χωράνε άνετα εκεί. Βέβαια όταν με πιάνει κόκκινο, πρέπει να σταματάω λίγο πιο πίσω από το φανάρι γιατί αλλιώς πρέπει να κάνω υπόκλιση για να δώ την αλλαγή. Το μόνο το οποίο με στενοχωρεί για το ύψος μου, είναι ότι στην Σχολή Ικάρων, γίνονται δεκτά άτομα με ύψος μέχρι 1.80. Οπότε έπρεπε να παρατήσω αυτό το όνειρο στο Γυμνάσιο...

Tryfonas_2_00

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 44
Τόπος : Kerkyra
Υψος : 2.00
Registration date : 18/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty κοιτα απο ψηλα και αγναντευε...

Δημοσίευση από χρηστος Παρ Φεβ 20, 2009 3:25 pm

Με λενε Χρηστο και κατα την επισκεψη μου σε αυτη την ιστοσελιδα,ειδα να καταθετονται διαφορες εμπειριες απο ανθρωπους με ενα κοινο σημειο:το υψος.Μεσα στα λεγομενα τους,ειδα να αντικατοπτριζεται ο εαυτος μου.Βλεπετε,εχω υψος 1,95 και μαλιστα απο την ηλικια των 15 ετων.Οπως καταλαβαινετε,απο το δημοτικο ημουν αυτος που ξεχωριζε στις αναμνηστικες φωτογραφιες.Μια φορα ενας γιατρος,βλεποντας τις καποιες εξετασεις μου,χωρις να με εχει δει ποτε,ανησυχουσε γιατι εβλεπε οτι ειχα μεγαλη καρδια για ενα παιδι 12 ετων.Μπορειτε να φανταστειτε την εκφραση ( και την ανακουφηση) της τρομαγμενης μητερας μου,οταν βλεποντας με ο γιατρος,με εκπληξη λεει ''Καλα, αυτος ειναι ο γιος σας που ειναι 12 χρονων;Συγγνωμη κυρια μου,αλλα που να το φανταστω οτι ο γιος σας ειναι τοσο ψηλος;''.Τα περιστατικα που θα μπορουσα να αναφερω ειναι παρα πολλα και (ειμαι σιγουρος) γνωστα σε ολους.Αυτο που θα ηθελα να πω ειναι οτι αποτελει πολυ θετικο στοιχειο η δημιουργια αυτου του συλλογου,καθως μεσα απο αυτον μπορει να εκφραστει μια μεριδα της κοινωνιας μας η οποια μεχρι σημερα δεν ειχε φωνη.Ποιος αλλωστε θα μπορουσε να φανταστει τα προβληματα που αντιμετωπιζει ενας υψηλοσωμος ανθρωπος;Σας ευχαριστω και που ξερεις,μπορει ο γραφων να αποτελει το επομενο μελλος του συλλογου.

χρηστος
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Έχουμε φυσικά και τα καλά μας !!! - Σελίδα 2 Empty είμαι ρατσιστής με τους κοντοστούπηδες

Δημοσίευση από AKIRA-1100 Παρ Μαρ 13, 2009 8:15 pm

Επειδή κάποια φορά χρειάστηκα για κάποιον γάμο υφασμάτινο παντελόνι που γενικά αποφεύγω αφού είμαι ευχαριστηένος με κοτλέ και κυρίως τζην αναγκαστικά πήγα σε πολυκατάστημα να προβάρω κι όλας κι αφού βρήκα ένα παντελόνι που εκτός από μέση (δεδομένου πως είμαι και 78 κιλά) μπορεί και να ήταν αρκετά μακρύ λέει ο υπάλληλος ο 1,60βγάλε αυτά τα προβλήματα έχουν οι ψηλοί εγώ δεν αντιμετωπίζω ποτέ πρόβλημα! - βέβαια το πολύ πολύ εσύ ψωνίζεις και από τα παιδικά
AKIRA-1100
AKIRA-1100

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 57
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Αθήνα
Υψος : 1.91
Registration date : 21/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης