ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΥΨΗΛΟΣΩΜΩΝ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από silver Πεμ Ιουλ 10, 2008 3:33 pm

Ερευνητές στο Πανεπιστήμιο του Groningen στην Ολλανδία ρώτησαν πάνω από 100 άντρες και 100 γυναίκες πόσο ζηλεύουν στην τωρινή τους σχέση. Οι υψηλόσωμοι άντρες βρέθηκαν να είναι λιγότερο ζηλιάρηδες από τους λιγότερο υψηλόσωμους. Οι γυναίκες υψηλού και κοντού αναστήματος βρέθηκαν πιο ζηλιάρες από τις γυναίκες μετρίου αναστήματος.

Άλλη έρευνα δείχνει πως μόνο το 23% των αντρών θα ενδιαφερόταν να βγει ραντεβού με γυναίκα ψηλότερη από αυτούς. Οι γυναίκες όμως έχουν πιο «σκληρή» γνώμη, μόλις το 4% θα δεχόταν να βγει με κοντύτερο άντρα.

silver

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Υψος : 1.78
Registration date : 07/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Απ: Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από Tallkaterina Τρι Ιουλ 22, 2008 11:47 am

θα εβγαινες με αντρα κοντυτερο σου?Εγω ναι.Αλλα οχι να τον περναω 15 ποντους.Πρκειμενου να υπαρξει ρομαντικο ενδιαφερον θα πρεπει καποιος αντρας να εχει ενα μινιμουμ 1,85......Και φυσικα να ειναι εμφανισιμος αλλιως και 2,20 να ειναι δεν λεει τιποτα...

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Απ: Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από silver Τρι Ιουλ 22, 2008 2:28 pm

Πίστευα πως όχι, αλλά κάποια φορά έτυχε να γνωρίσω κάποιον που τον περνάω 2-3 εκ. Μια super σχέση, που κράτησε σχετικά λίγο όμως για λόγους και προβλήματα άσχετους από το ύψος!

silver

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Υψος : 1.78
Registration date : 07/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Απ: Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από Tallkaterina Τρι Ιουλ 29, 2008 5:48 pm

Το ενοχλητικοτερο απο ολα ειναι οταν καποιος ψηλος νομιζει οτι τον γουσταρεις μονο και μονο επειδη ειναι ψηλος ....και δεν παιρνει το μηνυμα.....
Οι αντρες που ας πουμε ερωτευτηκα ηταν 1,88-1,90....Κριμα που δεν ηταν αμοιβαιο.....Χαχαχχααχαα...

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Απ: Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από Tallkaterina Τρι Ιουλ 29, 2008 6:07 pm

Κατι αλλο που βρισκω εξαιρετικα διασκεδαστικο ειναι οτι αν οι κοντοι αντρες "φοβουνται" τις ψηλες το ιδιο κανουν και οι ψηλοι....
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν σημαινει οτι αν καποιος ειναι ψηλος θα εχει μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση απεναντι σε μια ψηλη γυναικα σε σχεση με εναν κοντο....Ολα στο μυαλο ειναι...εξαρταται καθαρα απο το ατομο....Το βρισκω ενοχλητικο οταν στεκομαι διπλα σε ψηλους αντρες και αρχιζουν να¨ψαχνονται" και να μου λενε ολο τι ψηλη που ειμαι ενω κοντοι να ειναι ανετοι....
Το εχετε ζησει αυτο?....

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Απ: Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από silver Παρ Σεπ 19, 2008 1:21 pm

Ναι, έχω ένα φίλο, πολύ ψηλότερο από μένα και όταν βγαίνουμε και φοράω τακούνια (που και πάλι είναι ψηλότερος) μου την λέει που τα φοράω. Ενώ άλλοι κοντύτεροι, όχι μόνο δεν έχουν πρόβλημα που τους ρίχνω, αλλά τους αρέσουν και τα τακούνια! Είπαμε, αν έχεις αυτοπεποίθηση...

silver

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Υψος : 1.78
Registration date : 07/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Απ: Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από Δημήτρης_97 Δευ Σεπ 22, 2008 1:14 pm

Είναι θέμα συνήθειας νομίζω και υψομετρικής προσαρμογής. Μία φορά πριν αρκετά χρόνια ήμουν σε μία παρέα με μία κοπέλα 1,97 και στην αρχή .. ζαλίστηκα :-), νόμιζα πως ήταν αρκετά ψηλότερή μου. Τις επομενες ημέρες όμως το συνήθισα και μάλιστα ανακάλυψα πως της έριχνα και ελαφρώς.

Ξέρω άτομα με λίγη αυτοπεποίθηση που τους είναι αδιάφορο το ύψος και άλλα υποτίθεται δυναμικά που τους αρέσει και το δείχνουν. Πάντως σε άλλα μέρη π.χ. στη Γερμανία ελάχιστοι ασχολούνται με αυτά - μάλλον γιατί οι άνθρωποι έχουν συνηθίσει στη διαφορετικότητα, ξέχωρα που είναι και όλοι τους .. vertically enhanced!

Δημήτρης_97

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 55
Τόπος : Πάτρα
Υψος : 1,97
Registration date : 14/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Απ: Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από petros Τρι Σεπ 23, 2008 10:22 am

Η αλήθεια πάντως είναι πως,ακόμα στην Ελλάδα,το μεγαλύτερο ποσοστό των γυναικών δεν θα κοιτάξει άντρα κοντύτερο,όπως και ο άντρας,ακόμα ''ντρέπεται'' να κυκλοφορεί με μία ψηλότερή του.Πιστεύω πως αν είσαι καλά με τον εαυτό σου,δεν έχεις λόγο να ασχολείσαι με τέτοια θέματα σε μία σχέση.

petros

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 36
Τόπος : athens
Υψος : 2.02
Registration date : 15/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχέσεις με το αντίθετο φύλο Empty Απ: Σχέσεις με το αντίθετο φύλο

Δημοσίευση από Johnny Κυρ Ιουν 07, 2009 6:29 pm

Το κόμπλεξ πάντως καλά κραττεί στην χώρα μας. Εγώ για να τους την σπάσω επέλεξα την συντροφό μου στο 1,60 και εκεί εμεινε τι να κάνω....
Πάντως 22 ετη γάμου διαψεύδουν πολλά.
Και ψηλότερη να ηταν πάλι δεν θα με ενοχλούσε. Πάντως τακούνια μεγαλύτερα δεν θα φόραγα για να φτάσω πιό ψηλά, αρκετούς μπελάδες μας εχει προσφέρει μεχρι τώρα το υψος σε αρκετούς παράγοντες οπως υγεία, πρόωρη ανάπτυξη και αλλα πολλά.
Johnny
Johnny

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 64
Τόπος : Αττική
Υψος : 1,90
Registration date : 07/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης