ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΥΨΗΛΟΣΩΜΩΝ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μπάσκετ....και γενικευσεις.

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από Tallkaterina Κυρ Αυγ 03, 2008 9:34 pm

ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΜΠΑΣΚΕΤ!!!
Ποτέ μου δεν έπαιξα και ουτε σκοπεύω να παίξω σε αυτή την προχωρημένη ηλικία.....
ΟΛΕΣ ΟΙ ΨΗΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΣΚΕΤ.Ειναι αν μη τι αλλο αντιθηλυκο αθλημα....Βολλευ πειτε καλύτερα αν θελετε να αναφερθείτε σε ενα σπορ για ψηλές γυναίκες.
Και ουτε ολες οι ψηλές γυναίκες είναι μοντέλα.Απο που και ως που?

Αυτές οι υπεργενικεύσεις είναι τουλάχιστον βαρετές................

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από zoe Δευ Αυγ 04, 2008 7:50 pm

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου... Αν και είχα κάνει προσπάθεια στα 18 μου να παίξω μπάσκετ δεν μου βγήκε εν τέλει σε καλό....
Με το που κάποιος μαθαίνει ότι δεν παίζω μπάσκετ...κατεβάζει τα μούτρα του/ της και με μια απογοήτευση γυρνάει και μου λέει "Δεν εκμεταλλεύτηκες το ύψος σου". Δεν το κατάλαβα δηλαδή όταν είσαι ψηλός/ή μόνο μπάσκετ μπορείς να παίξεις.... ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!
zoe
zoe

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Υψος : 1.93
Registration date : 06/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από Tallkaterina Τετ Αυγ 06, 2008 3:43 pm

Ναι Ζωη...Και συνηθως συνοδευεται απο την ατακα.."Αν ειχα εγω το υψος σου ξερεις τι θα έκανα?!!!!!.."
Συνήθως οι τυπισσες που μου το λενε αυτο ειναι το τυπου "γαμπρίζω απο τα 15-αρραβωνιαζομαι-παντρευομαι μαξιμουμ στα 25-εχω 3 παιδια μεχρι τα 32 ως νοικοκυρα και ειμαι πολυ αξιολογη γιατι .."μεγαλωνω τα παιδια μου".Η¨... ειμαι κομμωτρια- μακιγιεζ συζω με τον Σάκη που δεν με αφήνει τα φοράω ντεκολτε και κοντα φορέματα αλλα ευτυχως με την μελλουσα πεθερα και την κουνιαδα τα πανε καλα και ανταλλασουν ματ σομον κραγιον,κρέμες για την κυτταριτιδα εχουν διπλωμα αλλα δεν οδηγουν.
Συγχαρητηρια για την επιλογη τους να γινουν νοικοκυρες και κομμωτριες,απολυτα σεβαστο να μην οδηγουν και για καποιο λογο να ειναι υπακουες και συντηρητικες αλλα δεν καταλαβαινω πως θα διαφοροποιουσε την προσωπικοτητα τους και την ρουτίνα τους το να ειναι πανυψηλες...
Εν κατακλειδι θα ηταν παλι πανυψηλες γυναικες με το ιδιο στυλ ζωης...και ισως να απεφευγαν ακομη περισσοτερο τα κοντα φορέματα καθοτι σε μια ιδιαιτερα ψηλη γυναικα μπορει να ειναι περισσοτερο προκλητικα και ο Σάκης να φωναζε περισσότερο....
Αν θελανε να ζουνε διαφορετικα η να καταφερουν "περισσοτερα" -οτι και να σημαινει για τον καθενα μας αυτο-δεν τους φταιει τα μικρο υψος.Μπορει να μην γινονταν πρωταθλητριες του βολλευ αλλα θα γινοντουσαν σπριντερ.
Ας μην κανουμε λοιπον τους εξυπνους οταν ειμαστε εξω απο το χορο....Και αυτο το λεω εγω που ειμαι αρκετα επικριτικη παντα ομως με βαση την λογικη και την υπευθυνοτητα...
Εχω και εγω παραπονα με τον εαυτο μου οπως ολοι μας αλλα ποτε δεν ειπα οτι αν ημουν μαυρη θα γινομουν πρωταθλητρια στο 100αρι....και παρα το γεγονος οτι ειμαι πολυ ψηλη δεν ειμαι τοσο ομορφη οσο η Αντριαννα για να γινω top model...I wish...: )

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από silver Παρ Αυγ 08, 2008 3:37 pm

Ούτε εμένα μου άρεσε ποτέ το μπάσκετ!! Όντως εμείς (και ιδίως εσείς) θα παίζαμε καλό μπάσκετ, αλλά μόνο αν μας άρεσε. Κανείς δεν κάνει καλά κάτι αν δεν το γουστάρει!!!
Οι αιώνιες κοινές ερωτήσεις αν έχω παίξει ποτέ μπάσκετ και αν έχω ασχοληθεί με το χώρο του μόντελινγκ. Θα έπρεπε? Ή μήπως δεν έχoυμε προσόντα για κάτι άλλο που θα μπορούσε και μία κοντύτερη να κάνει. Δόξα το Θεό, έχουμε μυαλό και μπορούμε να ασχοληθούμε και με άλλα επαγγέλματα.
Απλά αυτά τα δύο δεν μπορούν να τα κάνουν οι κοντύτερες και το θεωρούν κάπως “χαμένο” το προσόν του να είσαι ψηλή και να μην το εκμεταλλεύεσαι. Είμαι σίγουρη πως εμείς οι ψηλές μπορούμε να κάνουμε πολλά ακόμη πράγματα εκμεταλλευόμενες το ύψος μας. Τι κρίμα που η φαντασία των άλλων σταματάει εκεί!!!! :-)

silver

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Υψος : 1.78
Registration date : 07/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από IDIOT Σαβ Δεκ 20, 2008 2:20 pm

Απλά οι Ελληνίδες είναι άχρηστες στο μπάσκετ, αφού δε σκάβ την μπάλα, αλλά τη χαστουκίζουν!!! κι όσο για θηλυκότητα κοίτα από Ρωσίδες την Μαρία Στεπάνοβα-2,04
ή από Αυστραλία τη Λορίν Τζάκσον-1,95

IDIOT
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από IDIOT Σαβ Δεκ 20, 2008 2:26 pm

Σε αθλήματα για ψηλές προσωπικά προτιμώ το βόλευ και συγκεκριμένα Ρωσίας πάλι κι ειδικότερα την EKATERINA GAMOVA-2,06 κι ας καταποντιστηκαν στο Πεκίνο φέτος

IDIOT
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από IDIOT Σαβ Δεκ 20, 2008 7:55 pm

Τα ύψη γύρω στο 1,90 σε επίπεδο μπάσκετ, είναι τα πιο κατεστραμμένα στο σχολείο με τη λογική εσύ ο ψηλός θα παίξεις σέντερ...ψηλό με βλέπεις εσύ γιατί είσαι κοντοστούπης! Μέσα στην ρακέτα πέφτει πολύ ξύλο και βρώμικο σχεδόν σαν το πόλο κάτω από το νερό, άσε που οι κοντοί στο σύγχρονο μπάσκετ είναι όλοι πάνω από δυο μέτρα πια.
Α! Κι η Σκλεναρίκοβα είναι 1,87 σκάρτο

IDIOT
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από Tallkaterina Παρ Ιαν 02, 2009 11:42 am

Συμφωνω μαζι σου για την Τζακσον και την Στεπανοβα.Αλλα εγω για μπασκετ δεν ημουν ποτε η μαλλον μου το περασανε ασχημα και το μισησα...
Οντως το 1,90 στις ημερες μας ειναι τιποτα....
Δεν καταλαβα αυτο για κατεστραμμενα υψη στο μπασκετ...
Η Σκλεναρικοβα ειναι 1,87?Νομιζα λιγοτερο...
Πρεπει να ειναι κοντα στα 40 σημερα...για την εποχη της πανυψηλη...Αναρωτιεμαι τι εμπειριες ειχε μεγαλωνοντας..

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty ???

Δημοσίευση από Ο ΙΔΙΟΣ Παρ Ιαν 02, 2009 7:10 pm

Συμφωνω μαζι σου για την Τζακσον και την Στεπανοβα.Αλλα εγω για μπασκετ δεν ημουν ποτε η μαλλον μου το περασανε ασχημα και το μισησα...
Οντως το 1,90 στις ημερες μας ειναι τιποτα....
Δεν καταλαβα αυτο για κατεστραμμενα υψη στο μπασκετ...
κατεστραμμένο με τη λογική του σχολείου...εσύ ο ψηλός θα παίξεις σέντερ γιατί ήταν αυτός κοντός!!
Η Σκλεναρικοβα ειναι 1,87?Νομιζα λιγοτερο...
κακώς...
Πρεπει να ειναι κοντα στα 40 σημερα...
συνομηλική σου είναι καιμάλιστα ακριβώς
για την εποχη της πανυψηλη...
η gamova ήταν 2,01 από τα 18 της δηλαδή από το 1980
Αναρωτιεμαι τι εμπειριες ειχε μεγαλωνοντας..τον Καρεμπέ τον κοντοστούπη
Άντε και καλή χρονιά...

Ο ΙΔΙΟΣ
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από Tallkaterina Σαβ Ιαν 03, 2009 8:31 pm

Καπου μου τα μπερδεψες.....Η αντριαννα ειναι γυρω στα 38 σημερα η 39 σιγουρα μεγαλυτερη μου...
Δηλαδη καποιος που ηταν ψηλος τον βαζανε σεντερ εενω δεν ειχε την τεχνικη και το ταλεντο?Και αλλος που το ειχε δεν εμπαινε?

Tallkaterina

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 48
Τόπος : London
Υψος : 1,91
Registration date : 18/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπάσκετ....και γενικευσεις. Empty Απ: Μπάσκετ....και γενικευσεις.

Δημοσίευση από AKIRA-1100 Κυρ Ιαν 04, 2009 10:39 am

Tallkaterina έγραψε:Καπου μου τα μπερδεψες.....Η αντριαννα ειναι γυρω στα 38 σημερα η 39 σιγουρα μεγαλυτερη μου...δίκιο έχεις γιατί απλά μπερδεύτηκα θεωρώντας ως ηλικία σου τον αριθμό μηνυμάτων που είχες στείλει κι είχες 37...κι η Σκλεναρίκοβα έχει γεννηθεί το 1971 ενώ η Γκάμοβα ήταν 2,01 στα 18 της χρόνια δηλαδή το 1998
Δηλαδη καποιος που ηταν ψηλος τον βαζανε σεντερ εενω δεν ειχε την τεχνικη και το ταλεντο? στο σχολείο δεν υπήρχαν πολλοί ψηλοί! και η τεχνική έρχεται με τον καιρό όταν βρεθεί η ευκαιρία να φανεί το ταλέντο
Και αλλος που το ειχε δεν εμπαινε? αν ήταν κοντός δεν είχε την απαίτηση να παίξει και μπάσκετ, όπως κι αν είναι κάποιος 2 μέτρα δεν θα τον διαλέξουν για άρση βαρών!
AKIRA-1100
AKIRA-1100

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 57
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Αθήνα
Υψος : 1.91
Registration date : 21/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης